Ochrona komputera jest szczególnie ważna jeśli chcemy nie narażać się na wszelkiego rodzaju zagrożenia w sieci. Złośliwe oprogramowania którymi są trojany, a także zwykłe wirusy potrafią przysporzyć wiele problemów. Często zagrożenia są na tyle duże że są w stanie wyłudzać od nas wartościowe dane, a nawet ingerować w systemy bankowe. Instalacja programu antywirusowego może zabezpieczyć nas od utraty wielkiej ilości gotówki bądź wartościowych dla nas danych. Warto zatem wiedzieć w jaki sposób bronić się przed wszelkimi zagrożeniami na jakie narażony jest nasz komputer.

Darmowe programy antywirusowe

Płatne programy antywirusowe to zawsze praktyczniejsze i bezpieczniejsza forma zabezpieczeń jednak nie każdy potrzebuje wysokiej ochrony i w zupełności wystarczy mu podstawowy pakiet jaki oferują darmowe narzędzia antywirusowe. Na wstępie warto zaznajomić się z wersją systemu operacyjnego jaki mamy zainstalowany na komputerze. W tych nowszych zbudowany jest już podstawowy program antywirusowy, który w. wielu sytuacjach jest w stanie bardzo mocno zabezpieczyć nasz komputer. Jeżeli na naszym komputerze znajduje się program antywirusowy Windows Defender to możemy mieć pewność że chociaż minimalny sposób zabezpiecza on nasze dane. Należy mi się przy tym pamiętać że jest to cały czas darmowy pakiet więc nie jest tak skuteczny jak te które proponują płatne narzędzia. Dobrym pomysłem może być również zainstalowanie programu antywirusowego Avast, który ma bardzo dobrą renomę wśród darmowych narzędzi antywirusowych.  

Płatne programy antywirusowe

Płatnych programów antywirusowych znajduje się bardzo wiele i większość z nich wyróżnia się wysoką ochroną. Jest jednak kilka z nich które są szczególnie skuteczne i już od lat posiadają bardzo dobrą renomę. Warto tutaj pamiętać o tym że programy antywirusowe płatne kupuje się na określoną ilość dni i najczęściej subskrypcja wynosi 1 rok. O tym okresie należy taki program zaktualizować płacąc za nową subskrypcję. Jeżeli mamy kilka stanowisk komputerowych bo chcemy zabezpieczyć również swój telefon to warto zainwestować w rozszerzony pakiet dostępny na kilka stanowisk.

To co szczególnie my rekomendujemy to program antywirusowy Kaspersky. Programem Kaspersky możemy zapewnić sobie ochronę zarówno komputera jaki telefonu. Szczególności stawiamy tutaj na wersję Internet Security która ma w sobie również mocne pakiety zabezpieczające dostęp do internetu. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji.

Bardzo zbliżonym jakościowo programem antywirusowym naszym odczuciu jest również Norton antywirus. Podobnie jak Kaspersky Internet Security w przypadku Nortona Mamy również całkowitą ochroną zarówno komputera jaki internetu, a także możemy pokusić się o zabezpieczenie naszego telefonu komórkowego. W przypadku ochrony telefonu jest to o tyle praktyczne że taki antywirusy ułatwiają nam również znalezienie telefonu w przypadku jego zgubienia bądź kradzieży.