Internet jest pełen kłopotliwych nieprzyjemności. Głównie są to reklamy wyskakujące znikąd, czasami muzyka, która włącza się sama w tle. Strony, które same się odświeżają zabierając ze sobą całe artykuły i inne teksty. Oczywiście nikt za nimi nie przepada, dlatego przygotowaliśmy dla was zestaw kilku wtyczek do przeglądarki, które spróbują zaradzić tym codziennym niedogodnością.

Behind the Overlay (Chrome/Firefox)

Każdy zna te strony na które się wchodzi zaczyna czytać artykuł i nagle wyskakuje okno pytające czy nie zechciałbyś zapisać się do klubu lub na newsletter. Zazwyczaj jedynym wyjściem w takim wypadku jest kliknięcie ” Nie, dziękuje”. Behind the Overlay blokuje te irytujące okna na dobre. Po zainstalowaniu tej wtyczki nie musisz już się martwić stronami, które próbują siłą naciągnąć Cię na zasubskrybowanie ich strony.

Page One (Chrom/Safari)/ Re-Pagination (Firefox)

Na szczęście wielostronicowe pokazy slajdów stają się rzadkością w dzisiejszych czasach, ale wciąż można spotkać strony, które z nich korzystają. Pozwala im to na rozciągnięcie artykułu na wiele stron i zyskanie dodatkowych odsłon strony. Jest to kłopotliwe i mocno spowalnia czytanie, jednak już nie musimy przez to cierpieć. Page One/Re-Pagination skleja te wszystkie pojedyncze strony w jedną całość i wyświetla na jednej stronie.

Lazarus (Chrom/Firefox)

Lazarus jest dostępny od bardzo dawna i wielu osobom uratował godziny ciężkiej pracy i bólów głowy. Jego działanie jest proste – zapamiętuje on tekst wprowadzany w formularzach, jeśli strona się odświeży nie musimy ponownie wypełniać całego formularza, wystarczy tylko kilka kliknięć i formularz będzie uzupełniony do miejsca w którym skończyliśmy.

Magic Actions (Chrome/Firefox/Opera)

Portal Youtube jest pełny przeróżnych filmów i filmików, ale z pewnością jest też jedną z najbardziej uciążliwych stron w Internecie. Od irytujących komentarzy przez przypadkowe rozdzielczości filmów i natrętne reklamy. Ustawienie wszystkiego tak jak to nam odpowiada jest kłopotliwe i czasami zmiana jednego ustawienia może całkowicie zmienić preferencje na innym systemie. Magic Actions sprawia, że filmy zawsze odtwarzane są w najwyższej dostępnej rozdzielczości, powstrzymuje natrętne reklamy, wyłącza sekcje komentarzy a nawet dodaje tryb kinowy – efektywnie zmieniając portal YouTube w odtwarzacz multimedialny.

Silent Site Sound Blocker (Chrome)

Ta wtyczka rozwiązuje problem stron, które odtwarzają dźwięk w tle lub automatycznie zaczynają odtwarzanie filmów lub głośnych reklam. Jest to irytujące zwłaszcza jeśli mamy otwarte kilkanaście kart i musimy szukać tej jednej. Silent Site Sound Blocker automatycznie wycisza wszystkie karty, które nie są aktualnie otwarte, a nawet wtedy wtyczka pozwala na dodawanie stron do czarnej i białej listy.  Można pozwolić stronie na dźwięk raz lub nigdy.

uBlock Origin

Numer jeden wśród wszystkich wtyczek do przeglądarek internetowych to blokowanie reklam. Fakt, że niektóre strony istnieją jedynie dzięki reklamom nie sprawia magicznie, że są one mniej denerwujące. Potrafią zakryć całe artykuły lub strony, czasami ciężko je zamknąć i przy takiej próbie mogą nas przenosić na inne strony. Przede wszystkim mogą skutecznie spowolnić Twoją przeglądarkę. uBlock Origin to niezwykle potężne narzędzie do walki z reklamami, posiada dużo opcji i pozwala na pełną kontrole, które elementy strony mają się pokazywać. Jest też lżejszy i szybszy od Adblocka.