Z pewnością zdarzyło Ci się wysłać w złości e-maila do współpracownika lub znajomego, którego nikt nie powinien czytać. Wszyscy byliśmy w takiej sytuacji: pół godziny pisania “mocno” sformułowanej wiadomości i wyślij, a potem wyrzuty sumienia i niezręczna sytuacja. Na szczęście jeśli posiadasz pocztę Google gmail możesz wycofać wysłaną wiadomość i zaoszczędzić sobie nieprzyjemności na następny dzień.

Google Labs

Zanim pewne funkcje aplikacji google przejdą do pełnej wersji, często są dostępne pod postacią eksperymentalną w Laboratorium. Funkcja cofnięcia wysłanej wiadomości spędziła wiele lat w wersji beta zanim została opublikowana dla mas. Są tam też inne funkcje, które można włączyć wg własnych potrzeb – jedne mniej inne bardziej przydatne. Jedna na którą warto zwrócić uwagę to ikona nieprzeczytanej wiadomości, która wyświetla na ikonie karty ilość nieprzeczytanych wiadomości. Docenią to z pewnością osoby oczekujące na ważną wiadomość.

Cofnij wysłaną wiadomość

Funkcja cofania wiadomości nie jest idealna pozwala jedynie anulować wysłany e-mail do 30 sekund od naciśnięcia wyślij. Jest to bardzo małe okienko czasu, jednak może uratować nas od wyrzutów sumienia. Zasada działania jest bardzo prosta – system opóźnia wysłanie listu z poczty, dzięki czemu mamy szansę zmienić zdanie i treść e-maila zanim wyjdzie on z naszej poczty. Wyrywanie kabelka od internetu z gniazdka nie będzie już konieczne.

Funkcję tą można włączyć w kilku prostych krokach.

Po pierwsze zaloguj się do konta Gmail i przejdź do ustawień klikając w koło zębate w prawym górnym rogu strony.blank

Następnie w karcie Ogólne znajdź opcję odpowiedzialną za cofnięcie wysyłania i włącz ją. Dodatkowo możesz też ustawić czas jaki będziesz mieć na anulowanie e-maila.blank

Nie zapomnij zapisać zmian na dole strony.blank

Ostatecznie pozostaje tylko kliknąć Cofnij następnym razem gdy napiszesz list pod wpływem emocji.

blankblank